Piersi, brzuch i uda – to w tych miejscach najczęściej obserwujemy cellulit zwany też skórką pomarańczową. Dlaczego akurat tam? Bo ta dolegliwość jest ściśle związana z tkanką tłuszczową, której właśnie w tych miejscach jest najwięcej. Odpowiadając w skrócie na kwestię: co to jest cellulit, powiedzmy, że jest to niepoprawne rozłożenie tłuszczowej tkanki przyjmujące formę grudek. Może być ono widoczne od razu gołym okiem, ale nie musi. Wszystko zależy od tego, jaki jest stopień zaawansowania zmian podskórnych.

Co na cellulit by się go szybko pozbyć?

Działanie naprawcze zacznij od rzeczy najbardziej codziennych, najbardziej podstawowych. Pierwszym krokiem niech będzie właściwa dieta przeciw cellulitowi. Musi być ona zdrowa, ze zminimalizowaną ilością niezdrowych tłuszczów i cukrów. Powiedz nie napojom gazowanym, jedzeniu typu fast-food, tłustym smażonym potrawom i alkoholowi. Zamiast nich zdecyduj się na surowe warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Powinieneś pić dużo wody – minimum dwa litry dziennie (kawa się nie wlicza do tej wartości!) – rzucić palenie i ograniczyć stosowanie soli oraz cukru.

Gdy to masz za sobą, możesz przejść do etapu jak zwalczyć cellulit za pomocą ćwiczeń. Pamiętaj na początek, by wykonywać minimum dziesięć tysięcy kroków dziennie. Do tego dołóż aktywność o średniej intensywności wykonywaną minimum trzy razy w tygodniu. Może być to trening biegowy, zajęcia fitness, pływanie na basenie, szaleństwa na rolkach czy nawet dłuższe skakanie na skakance.

Teraz czas na domowe zabiegi na cellulit. Najprostsze z nich to peelingi mające za zadanie pobudzić nasz krwioobieg do lepszego działania, co doprowadzi do szybszego usunięcia toksyn oraz unormowania procesów przebiegających w podskórnej tkance. Podobnie zadziała regularne, naprzemienne polewanie problematycznych okolic na przemian wodą ciepłą i zimną. Co jest dobre na cellulit poza tym? Na pewno szczotkowanie na sucho. Taki typ masażu znacznie ujędrni ciało, rozgrzeje je i poprawi działanie układu krwionośnego.

Gdy jednak nasza dolegliwość jest już na naprawdę zaawansowanym poziomie, należy zastosować zabiegi specjalistyczne. Jak walczyć z cellulitem w klinice urody? Pomogą takie zabiegi jak zamrażająca krioterapia, poprawiający przepływ limfy i krwi drenaż limfatyczny (jest to rodzaj masażu), hydroterapia wykorzystująca wodę znajdującą się pod wysokim ciśnieniem czy masaż podciśnieniowy określany jako endermologia. Oczywiście specjalista może polecić także mezoterapię igłową bądź bezigłową.