Tipsy to szybka i chętnie stosowana metoda na uzyskanie pięknych paznokci o idealnym kształcie. Dzięki nim, stają się one twarde i odporne na moczenie. To jednak nie tylko sposób na przedłużenie płytki paznokciowej, ale też ich całkowitą metamorfozę – możesz zdecydować się na dowolny kolor i wzór, który utrzyma się nawet przez kilka tygodni. Chociaż tipsy posiadają swoich zwolenników, mają też wady – przede wszystkim osłabiają paznokcie oraz powodują ich łamanie i rozdwajanie. Na szczęście można temu zapobiec. Poznaj najlepsze sposoby na odbudowę paznokci po tipsach.

Jak zadbać o paznokcie po tipsach?

Zniszczone paznokcie to częsty efekt uboczny po zdjęciu tipsów. Z tym problemem można jednak walczyć, chociaż wymaga to czasu i odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych. Na samym początku warto jednak zadbać o umiejętne usuniecie hybrydy lub żelu – nie powinno się robić tego samemu za pomocą nieprzystosowanych do tego narzędzi. Nie wskazane jest również używanie acetonu, który działa wysuszająca i drażniąco. Najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonej kosmetyczce. Aby popracować nad kondycją paznokci, warto zadbać zarówno o odpowiednią pielęgnację, jak i dietę. Dostarczanie budulca z zewnątrz jest bardzo ważne, aby odbudować osłabioną płytkę. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów oraz uzupełnienie diety w składniki takie jak biotyna, cynk, miedź, żelazo, magnez i witaminy z grupy B. Osłabioną płytkę paznokci należy otaczać szczególną opieką – negatywny wpływ na nią mają zabrudzenia, wilgoć czy agresywne detergenty. W trakcie zmywania naczyń czy sprzątania najlepiej stosować rękawiczki.

Kosmetyki i odżywki do odbudowy paznokci

Zniszczone paznokcie wymagają odpowiednich kosmetyków. Sprawdzą się szczególnie oliwki do paznokci – warto stosować je na noc, ponieważ mają tłustą konsystencję i mogą utrudniać wykonywanie codziennych obowiązków. Dobre efekty przynosi wcieranie w płytkę oleju kokosowego, rycynowego lub oliwy z oliwek. W ciągu dnia lepiej sprawdzą się odżywki do paznokci o lekkiej konsystencji. Doskonałym wyborem są kosmetyki z dodatkiem witamin A i E. Odżywki na zniszczone paznokcie powinny też uwzględniać takie składniki jak kolagen, wapń, proteiny, krzemionka, keratyna oraz ceramidy. Poza odżywkami warto też stosować specjalne lakiery do paznokci o działaniu odbudowującym i ochronnym. Nie można zapomnieć o stosowaniu kremów nawilżających do dłoni, które również wywierają pozytywny wpływ na paznokcie.